Sinner neemt revanche op rivaal Alcaraz en grijpt eerste Wimbledon-titel
Jannik Sinner heeft voor het eerst in zijn loopbaan de titel op Wimbledon veroverd. De Italiaanse nummer één van de wereld versloeg op het heilige gras in Londen zijn rivaal Carlos Alcaraz en nam daarmee revanche op de Spanjaard: 4-6, 6-4, 6-4, 6-4.
Titelverdediger Alcaraz elimineerde Sinner vijf weken geleden nog in de finale van Roland Garros in een historische vijfsetter. De Italiaan miste toen drie wedstrijdpunten op een rij.
Het is voor de vierde keer dat Sinner een grandslamtitel op zijn naam schrijft. Hij won eerder de Australian Open (2024 en 2025) en de US Open (2024). Alcaraz blijft op vijf grandslamtitels staan.

"Dit voelt heel speciaal, helemaal na die finale in Parijs. Ook daar heb ik weer van geleerd", zei Sinner na zijn overwinning. Hij richtte zich ook nog even tot Alcaraz. "Blijf doorgaan en dan ga je deze beker ook vasthouden, ook al heb je er al twee van", glimlachte de Italiaan.
Het was na vijf nederlagen op rij de eerste zege voor Sinner op Alcaraz sinds oktober 2023. Voor Alcaraz kwam er een einde aan meerdere reeksen. Hij had z'n laatste 24 wedstrijden gewonnen en was ook twintig duels op Wimbledon op rij ongeslagen.
Hoogstaande finale
Sinner en Alcaraz maakten er - zoals verwacht - een mooie en hoogstaande finale van, waarin in fraaie rally's om de punten geknokt werd en waarin de verschillen lange tijd klein waren.
Sinner opende sterk en liep uit naar 4-2, maar met vier games op rij en een schitterende winner op setpunt pakte de Spanjaard toch de eerste set.
Alcaraz begon slordig aan de tweede set en werd direct gebroken. Sinner ging steeds beter spelen en ditmaal sloeg hij een prachtige winner op setpunt.
Sinner doorziet dropshots
Een van de zaken die opviel, was dat Sinner de dropshots van Alcaraz vaak doorzag. Het is een slag die Alcaraz zeer goed beheerst, maar Sinner bleek zijn huiswerk te hebben gedaan. De Italiaan was vrijwel elke keer op tijd bij de bal zodra Alcaraz een korte bal waagde.
Alcaraz bleef in het vervolg moeite met zijn service houden. Hij maakte sowieso een ontevreden indruk en die teleurstelling kreeg de overhand.
Sinner voerde met vlijmscherpe returns en met ijzersterk baselinespel de druk alleen maar verder op en serveerde bovendien geweldig. Met een break op 4-4 besliste de nummer één van de wereld de derde set.
In de vierde set was een vroege break voor Sinner op 1-1 voldoende om zijn eerste Wimbledon-titel naar zich toe te trekken. Hij werd daarmee de eerste Italiaan met de eindzege op Wimbledon.
"Het is moelijk om een nederlaag te incasseren, maar ik moet Jannik feliciteren", zei Alcaraz na afloop. "Jij en je team zorgen ervoor dat ik me elke dag moet verbeteren. Buiten de baan kunnen we het goed vinden, maar op de baan zijn we rivalen."