Duitsland volgt Oostenrijk en gaat criminele Syriërs uitzetten
Duitsland gaat beginnen met het uitzetten van Syriërs met een strafblad. Berlijn volgt daarmee Oostenrijk, dat enkele dagen geleden als eerste land van de Europese Unie in jaren een criminele Syrische asielzoeker terugstuurde.
Het Duitse binnenlandministerie heeft de betrokken autoriteiten opdracht gegeven actie te ondernemen tegen „gevaarlijke Syrische individuen en delinquenten”, aldus een woordvoerder. Het plegen van ernstige misdrijven betekent dat iemand wordt uitgesloten van de bescherming die asiel biedt, of dat de status wordt ingetrokken.
In hun regeerakkoord regelden de conservatieven van bondskanselier Friedrich Merz en de sociaaldemocraten deportaties naar Afghanistan en Syrië, „te beginnen met delinquenten en mensen die als een bedreiging worden beschouwd.”
Oostenrijk stuurde voor het eerst in vijftien jaar een veroordeelde Syriër weg. Wenen wil Syriërs weer kunnen uitzetten sinds de afzetting van de Syrische alleenheerser Bashar al-Assad in december.