Goed je geldzaken kunnen regelen: is dat toeval of talent? ‘Het is tijd om met een andere blik te kijken’

Opinie
Financiële ondersteuning voor mensen die niet kunnen rondkomen, maakt hen passief en het kost de samenleving geld. Dat was tenminste het idee van Hendrina de Graaf (33), student en werkzaam als journalist. Nu weet ze dat het zo simpel niet ligt.

Hendrina de Graaf
maandag 11 december 2023, 16:34
De druk van stijgende schulden leidt niet vanzelf tot zuiniger leven.
De druk van stijgende schulden leidt niet vanzelf tot zuiniger leven. beeld anp / Kim van Dam
Dit is een opiniebijdrage. De mening van de auteur is niet per se het standpunt van de redactie. Wilt u reageren? Stuur dan een brief (maximaal 200 woorden) naar opinie@nd.nl.

Wat moet een regering doen als - een deel van - de bevolking niet langer kan rondkomen? Het antwoord is eenvoudig, dacht ik altijd. De overheid moet hen stimuleren of onder druk zetten om uitgaven te verminderen of inkomen te vergroten. Mensen - zonder voorbehoud - financieel ondersteunen, leek me een slecht plan. Het maakt mensen passief en het kost de samenleving geld.